Księgarnia
Usługi
Wydawnictwo
 

Powrót do str.gł.

 

poczta-e:
dom_wydawniczy@tchu.com.pl

 

BIEDNY OSKAR, CZYLI DWA RAZY O MIŁOśCI - to historia miłosna widziana ze strony tego, który kochał i tego, który był kochany, skomponowana z dwóch historii: tej Oscara Wilde’a, jednego z najwybitniejszych pisarzy angielskich i drugiej - jego ukochanego, lorda Alfreda Douglasa, który doprowadził Wilde’a do zguby. Romans wybitnego artysty jest wciąż określany mianem najgłośniejszego skandalu erotycznego wszechczasów.

 

Anna Bojarska publikowała dotąd powieści (Lakier, Agitka, Czego nauczył mnie August, List otwarty do królowej Wiktorii oraz Ja), książki eseistyczno-biograficzne (Pięć śmierci, Urban), krytyczno-literackie (Madonna pekaesów, czyli wyznania czytelnika-samicy). W roku 1996 ukazała się pisana razem z Marią Bojarską autobiografia Siostry B. A. Bojarska jest autorką scenariusza serialu TV Modrzejewska (główna rola Krystyny Jandy).

Andrzej Wajda wystawił jej sztukę Lekcja Polskiego – główną rolę zagrał Tadeusz Łomnicki.

Mieszka w Paryżu. Publikuje stale w miesięczniku „Twój Styl”.

Krystyna Kofta określiła ją mianem „terrorystki polskiej literatury”.
 

Lektura pasjonująca dla każdego.
 

 

Format A5, 176 stron.  Ilustracje, papier kremowy, oprawa szyta, karton lakierowany.

Cena (wraz z kosztem przesyłki) - 18 zł. Prosimy o przesłanie kwoty na nasz adres przekazem pocztowym. Na odwrocie prosimy napisać, że tę książkę, Państwo zamawiają.

Adres: tCHu, ul. Freta 3 m.3, 00-227 Warszawa


________________________

 
 
 

powrót do str. wydawnictwa

PATRONAT
MEDIALNY