Księgarnia
Usługi
Wydawnictwo
 

Powrót do str.gł.

 

poczta-e:
dom_wydawniczy@tchu.com.pl

 

Maria Bojarska - KRÓL LEAR NIE ŻYJE.

 

Książka opowiada o kilkunastu latach życia Tadeusza Łomnickiego, jednego z najwybitniejszych polskich aktorów (a wg plebiscytu tygodnika „Polityka” – największego naszego aktora XX wieku), o jego pasji, miłości i śmierci, widzianych oczami osoby mu najbliższej.

 

Rok 2002 został ogłoszony rokiem Łomnickiego – honorowy patronat nad obchodami objął prezydent RP.

 

Uznaliśmy, że to właściwy moment na ponowne wydanie tej ważnej książki (pierwsza edycja miała miejsce osiem lat temu, będąc wówczas istotnym i głośnym wydarzeniem kulturalnym oraz bestsellerem).

 

KRÓL LEAR NIE ŻYJE to książka poruszająca i wzruszająca – świadectwo trudnej, tragicznie zakończonej miłości dwojga wybitnych ludzi, jest jednak także śmiałym odsłonięciem prawdy o polskim środowisku teatralnym – tak śmiałym, że kiedy się ukazała, wywołała skandal.

 

W styczniu 2002 radiowa Trójka przeprowadziła plebiscyt na najbardziej udany wywiad roku 2001 – pierwsze miejsce zajął wywiad z Marią Bojarską – Wdowa.

 

Mamy nadzieję, że teraz, w dziesiątą rocznicę śmierci i siedemdziesiątą piątą rocznicę urodzin Tadeusza Łomnickiego książka spotka się z podobnym zainteresowaniem i poruszy kolejne pokolenie czytelniczej publiczności.

 

 

Format A5, 420 stron plus 48 kolorowych ilustracji na papierze kredowym. Okładka twarda, lakierowana. Cena det. egzemplarza (wraz z kosztem przesyłki) 56 zł.

Prosimy o przesłanie kwoty na nasz adres przekazem pocztowym. Na odwrocie prosimy napisać tytuł zamawianej książki.

Adres: tCHu, ul. Freta 3 m.3, 00-227 Warszawa. tel. 609 569 651

Możliwa jest też zapłata przelewem.


________________________

Niebawem ukaże się książka Tadeusza Łomnickiego Spotkania teatralne.

 
 
 

powrót do str. ksiegarni