Księgarnia
Usługi
Wydawnictwo
 

Powrót do str.gł.

 

 Recenzje
Fragmenty
Zdjęcia

Zamówienia

Życiorys


 

poczta-e:
dom_wydawniczy@tchu.com.pl
 

 

 

Drugie ciało to najnowsze dzieło Pavicia, które jednocześnie z oryginałem ukazuje się w przekładach na główne języki europejskie. Za jego również sprawą serbski autor będzie (jak wiemy) w tym roku nominowany do literackiej Nagrody Nobla. Cytując Autora można o Drugim ciele napisać:
Autor tej książki jest zmyślony, pozostałe postacie na ogół istniały. Wspominane na kartach książki Źródło Bogarodzicy znajduje się obok domku Najświętszej Marii Panny w Efezie, to jego wodę sprzedawano podczas opisywanego weneckiego karnawału. Istnieje także pierścień. Widzieliśmy go u naszej przyjaciółki. Zmienia kolor zależnie od stanu ducha tego, kto go nosi. Żyli również dwaj pisarze, o których mówi ta powieść: Gavril Stefanović Venclović (1680-1749) i Zaharija Orfelin (1726-1784). Jeden w Sentandrei na Węgrzech, drugi przez pewien czas w Wenecji. Ich dzieła, które się tu cytuje, można przeczytać także i dziś. Orfelin w roku 1772 ogłosił u weneckiego drukarza i wydawcy Theodosiosa obszerną biografię cara Piotra I, która pozostaje jedną z najpiękniej ilustrowanych ksiąg z tamtych czasów, a czyta się ją i dziś jak ekscytującą powieść. W osiemnastowiecznej Wenecji naprawdę istniały działające w sposób niemal magiczny, wzorowane na bizantyjskich tajne służby specjalne. Ogółem biorąc, w swoim czasie istotnie żyło wiele postaci z tej książki, jak skrzypaczka Zabeta czy osiemnastowieczny wenecki inkwizytor Cristofolo Cristofoli, ale ich losy zagubiły się w mrokach czasu. Tutaj zostały na nowo złożone.
To książka w równej mierze tajemnicza, co ważna. Sam autor określa Drugie ciało mianem najistotniejszej i najdojrzalszej książki swego życia, czegoś w rodzaju summy i testamentu twórczego.

 

Format A5, 252 strony, oprawa kartonowa ze skrzydełkami, lakierowana, szyta, kremowy papier.

Cena (wraz z kosztem przesyłki) - 45 zł. Prosimy o przesłanie kwoty na nasz adres przekazem pocztowym. Na odwrocie prosimy napisać, że tę książkę, Państwo zamawiają.

Adres: tCHu, ul. Freta 3 m.3, 00-227 Warszawa


________________________

 
 
 

powrót do str. wydawnictwa

PATRONAT
M
EDIALNY