Księgarnia
Usługi
Wydawnictwo
 

Powrót do str.gł.

 

poczta-e:
dom_wydawniczy@tchu.com.pl

 

 

PSALMY KRÓLA DAWIDA

— poetycki przekład Bohdana Drozdowskiego

 

Opatrzona licznymi ilustracjami i ornamentami, gustowna edycja nowego, spisanego piękną polszczyzną, poetyckiego tłumaczenia psalmów dawidowych.

 

Psalmy to pieśni zwrócone ku Panu, stworzone w natchnieniu. Mają charakter poetyckich refleksji, proroctw, modlitw i nauk. Psalmy to utwory ponadczasowe, zamknięte w nich problemy poruszają wszystkich ludzi we wszystkich krajach i czasach; są wytworem najwyższego artyzmu, przekazują najgłębsze uczucia, które odwołując się do tego, co w nas najszczytniejsze zanosimy do Boga. Psalmy to jedno z dzieł, z których czerpie przez okres całego swego istnienia cywilizacja europejska.

 

Stały się inspiracją i niedościgłym wzorcem dla dziesiątek pokoleń poetów, którzy do dziś je przekładają, dając świadectwo nieustającej Psalmów aktualności i głębi. Lektura psalmów może stanowić bezcenne pouczenie dla każdego - niezależnie od jego kondycji. Psalmy promieniują niezachwianym poczuciem stałości, ufności i potęgi Boga, do którego odnoszą słowa: „Którzy ufają w Panu są jak góra Syjon, nieporuszona, trwająca wiecznie. Jak wokoło Jeruzalem są góry, tak Pan wokoło ludu swego teraz i na wieki.”

 

Będąc dziełem, złączonych powołaniem, nieznanych twórców, są przypisywane wspaniałemu królowi Izraela, Dawidowi - poecie i muzykowi, wsławionemu w młodości zwycięstwem nad Goliatem.
Psalmy próbują wskazać człowiekowi drogę, która go poprowadzi ku światłu bez utraty jego niepowtarzalności, bez uszczuplania jego człowieczeństwa.


 

Format A5 (węższy: 11x21,5cm), 278 stron, oprawa twarda lakierowana, papier kremowy, ilustracje w tekście.

 

ISBN 978-83-89782-47-2, EAN 9788389782472.

 

Cena (wraz z kosztem przesyłki) - 45,50 zł. Prosimy o przesłanie kwoty na nasz adres przekazem pocztowym. Na odwrocie prosimy napisać, że tę książkę, Państwo zamawiają. W sprawie przelewów prosimy pisać dom@tchu.com.pl lub dzwonić 609 569 651.

Adres: tCHu, ul. Freta 3 m.3, 00-227 Warszawa


________________________

 
 
 

powrót do str. wydawnictwa