O książce
Recenzje
Fragmenty
Zdjęcia


Zamówienia

 

Powrót do str.gł.

 

99 OPOWIEŚCI SUFICKICH – Hazrat Inayat Khan

 

Największą potrzebą współczesności jest zgłębienie ludzkiej osobowości, odnalezienie utajonych tam inspiracji i władz, na których dopiero można wznieść całą strukturę nowego życia. Ponieważ żyć to uszlachetniać się i osiągnąć doskonałość, do której dusza wiecznie tęskni. Rozwiązaniem najbardziej palącej kwestii współczesności jest przebudzenie świadomości rodzaju ludzkiego ku boskości człowieka.

— Hazrat Inayat Khan

 

Hazrat Inayat Khan, pragnąc by przesłanie sufickie — miłości, harmonii i piękna — rozprzestrzeniło się na całym świecie, wyruszył na Zachód. W swoim nauczaniu, zamiast zagłębiać się w wyjaśnianie subtelności i zawiłości filozofii sufizmu, najczęściej sięgał do opowieści. Wiedział, że mimo wielokrotnego przekładania z języka na język, zachowują uniwersalną wartość, za sprawą czego trafiają zawsze do ludzkich serc.

— Z. Butta (Austria)

 

Jestem szczęśliwy, że przypowieści Hazrata Inayata Khana, tak popularne w moim kraju, ukażą się po raz pierwszy w tłumaczeniu na język polski, a czytelnicy będą mogli za ich pośrednictwem doświadczyć drogocennej mądrości i piękna sufickich nauk.

— M. Johnson (USA)
 

Hazrat Inayat Khan — muzyk, poeta, pisarz, mistrz suficki. Jako pierwszy dokonał przeniesienia nauk sufich na Zachód. Wykładał w USA i Europie. Sufizm w jego rozumieniu nie jest doktrynę, a ucieleśniającą ideały humanizmu ścieżkę życia, poszukiwaniem esencji łączącej wszystkie religie świata.

------------------ n a k ł a d   k s i ą ż k i   z o s t a ł  w y c z e r p a n y -------------------------------------------------------

Format S6 (12,5x19,5cm), 152 strony, ilustracje w tekście, oprawa kartonowa, szyta, lakierowana, kremowy papier.

Cena (wraz z kosztem przesyłki) -- 29 zł 90 gr. Prosimy o przesłanie kwoty na nasz adres przekazem pocztowym. Na odwrocie prosimy napisać, że tę książkę, Państwo zamawiają.

Adres: tCHu, ul. Freta 3 m.3, 00-227 Warszawa


________________________

 
 
 

powrót do str. głównej ksiazki