O książce
Recenzje i wywiady
Fragmenty
Zdjęcia

Zamówienia

Powrót do str.gł.

 

Księgarnia
Usługi
Wydawnictwo
 

Powrót do str.gł.

 

poczta-e:
dom_wydawniczy@tchu.com.pl

 

MEDYTACJE TEATRU POST MORTEM — Andrzej Milewski

 

Pięć utworów dramatycznych przedstawionych w niniejszym tomie (Pożegnanie, Ostatnie Słowo, Towarzysz Król, Słuchaj-O-Izraelu! i Orfeusz z Ardoyne, z których dwa ostatnie przedstawiamy także w oryginalnej wersji angielskiej), to medytacje o sztuce zachowującej kreacyjną suwerenność wbrew arbitralnym, analitycznym racjonalizacjom narzucanym przez nauki ścisłe, wbrew ideo-logiom; o sztuce wychodzącej naprzeciw przemożnemu poczuciu bezradności i zagubienia człowieka — będącym wszakże również nieodzownym tworzywem i katalizatorem każdej autentycznej dramaturgii.

W Teatrze Post Mortem nie chodzi o budowę nowej katedry ku czci bóstwa przepychu. Tu chodzi o sztukę, która choćby na chwilę zaniepokoi ludzkie serce, po czym utonie w duszy świata niczym sen o wielkim pożarze świętych relikwii, których nikt nie zdołał ocalić. Sen o artyście, który podkładając ogień, zdołał — choćby na chwilę — ocalić samego siebie. I który zatracił się w śnie tylko po to, aby móc się z niego przebudzić.

Andrzej Milewski, absolwent filozofii UWr, pracę O wątpieniu i pewności w tragediach Williama Shakeaspeare'a obronił w roku 2002. Od tego czasu mieszka w Irlandii. Medytacje teatru post mortem to pierwsza odsłona jego koncepcji nowego, intymnego i przejmującego zarazem teatru — który odkłamać pragnie bohatera tragicznego, który podejmuje starania dla przywrócenia go kulturze wypierającej twórczy żywioł melancholii do gabinetów psychiatrycznych.  Rozczarowanie sobą i światem, zaduma nad tym to nie powód do zażycia stosownej pastylki, ale wielka szansa i dla tego świata, i dla siebie. I nadzieja.

 

 

ISBN  978-83-89782-37-3, EAN 9788389782373

 

Format A5, 398 stron, oprawa kartonowa ze skrzydełkami, lakierowana, szyta, kremowy papier.

Cena (wraz z kosztem przesyłki) - 32,50 zł.

Prosimy o przesłanie kwoty na nasz adres przekazem pocztowym. Na odwrocie prosimy napisać, że tę książkę, Państwo zamawiają. W sprawie przelewu prosimy pisać dom@tchu.com.pl

Adres: tCHu, ul. Freta 3 m.3, 00-227 Warszawa


________________________

 
 
 

powrót do str. wydawnictwa

PATRONAT /
MATRONAT