O książce
Recenzje
Fragmenty
Zdjęcia


Zamówienia

 

Powrót do str.gł.

 

PROCES TEMPLARIUSZY  --   Jerzy Prokopiuk

 

Templariusze to najpotężniejszy zakon rycerski średniowiecza, działający w Ziemi Świętej i Europie. Zgromadził olbrzymie bogactwa i zyskał poważny wpływ na politykę. W roku 1307 król Francji Filip Piękny w porozumieniu z papieżem Klemensem V doprowadza do nagłego aresztowania przywódców Zakonu, a następnie rozpoczęcia procesu, który okaże się jednym z najbardziej zagadkowych w historii.

Inkwizycja, stosując tortury, wydobyła z Rycerzy Świątyni zeznania, na podstawie których oskarżono Zakon o kultywowanie herezji, czczenia diabła i „sprzecznych z naturą” praktyk seksualnych. Ważne miejsce odgrywały relacje przesłuchiwanych na temat oddawania czci tajemniczej brodatej głowie zwanej Bafometem. Czy było to wyobrażenie przedstawiające proroka Islamu -- Mahometa, czy raczej diabła? A może chodziło o twarz z Całunu Turyńskiego? Czy oskarżenia o niezwykłe praktyki seksualne miały uzasadnienie w niesubordynacji niektórych zakonników, czy może - co jest oryginalną tezą tej książki -- chodziło o wtajemniczenie w templariuszowski system magii seksualnej? Czy pierwsi terroryści islamscy - Asasyni - byli blisko powiązani z elitą templariuszy i czemu płacili im daninę?

W przeciwieństwie do Dana Browna -- autora Kodu Leonarda da Vinci, Jerzy Prokopiuk przedstawiając swoje hipotezy bazuje na gruntownej znajomości historycznych źródeł, i dogłębnym poznaniu dziejów światowej ezoteryki.

Fragmenty książki umieszczone w internecie już doczekały się nieautoryzowanych przekładów na języki obce.

 

Jerzy Prokopiuk [ur. 1931] -- filozof, religioznawca, psycholog, znany przede wszystkim jako autor i tłumacz, lecz przede wszystkim jako czołowy ekspert w kwestiach szeroko pojętej ezoteryki. Twórca i redaktor naczelny »Gnosis«, pisma podejmującego najistotniejsze problemy wiedzy duchowej.
 

Format S6 (12,5x19,5cm), 160 stron, 59 ilustracji w tekście, oprawa kartonowa, szyta, skrzydełka, lakierowana, kremowy papier.

Cena (wraz z kosztem przesyłki) -- 29 zł 90 gr. Prosimy o przesłanie kwoty na nasz adres przekazem pocztowym. Na odwrocie prosimy napisać, że tę książkę, Państwo zamawiają.

Adres: tCHu, ul. Freta 3 m.3, 00-227 Warszawa


________________________

 
 
 

powrót do str. wydawnictwa