O książce
Recenzje

Fragmenty
Zdjęcia

Zamówienia

Powrót do str.gł.

 

 

F10.2 – Tomasz A. Morris

 

F.10 2 to książka o alkoholizmie, pisana przez człowieka wrażliwego o wybitnym poczuciu humoru. Autor — dusza towarzystwa, facet którego obecność była gwarancją powodzenia każdej imprezy — uczciwie, z dystansem znamionującym rasowego prozaika, opisuje blaski i cienie bezlitosnego wyścigu z samym sobą — nie retuszuje zabawowej strony uzależnienia alkoholowego, ale i bez osłonek przedstawia proces przeistaczania się dobrej zabawy we wsysającą, pożerającą całe tygodnie, mroczną gardziel drzemiącego w każdym
z nas i gotowego uderzyć nagle potwora.

F10.2 to kliniczny kod syndromu uzależnienia alkoholowego. A jednak F10.2 nie zawiera ani szczypty moralizatorstwa; jest niezwykłej wartości świadectwem człowieka, który przeszedł przez wszystkie stadia choroby — aż po wkroczenie na ścieżkę ozdrowienia. Jednak — nawiązując do tradycji — nie pisze: „mam to już za sobą”, wie bowiem, że alkoholizm to brzemię, które nieść trzeba do samego końca.

Mimo że temat jest tak poważny, książkę czyta się znakomicie. Humor, cięta ironia i autoironia pomagają autorowi rozświetlić najciemniejsze zakamarki duszy — w czym skutecznie wspiera go ponadczasowa Desiderata.

F10.2 bezsprzecznie skłania do głębokiej refleksji, uświadamia uniwersalność doświadczenia upadku. I podźwignięcia. Mottem książki jest łacińskie Velle est posse — chcieć to móc.

 

 

Format S6 (125x195mm), 176 stron. Oprawa kartonowa, szyta, folia mat, lakier, skrzydełka,

ISBN 83-89782-35-9.

Cena (wraz z kosztem przesyłki) -- 24 zł 90 gr. Prosimy o przesłanie kwoty na nasz adres przekazem pocztowym. Na odwrocie prosimy napisać, że tę właśnie książkę Państwo zamawiają.

Adres: tCHu, ul. Freta 3 m.3, 00-227 Warszawa


________________________

 
 
 

powrót do str. głównej ksiazki